Zinde Terlik


1 Kutu Satın Al - 49.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 99.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 129.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Zinde Terlik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Zinde terlik, ayaklarda yaptığı masaj sayesinde kişiye rahatlama ve ferahlık veren medikal bir terlik türüdür. Zinde terliğin kullanımı son derece kolay ve oldukça pratiktir. Etikette anlatıldığı biçimde kullanıldığı zaman ise oldukça etkili olacaktır ve amaçları açısından da yüksek oranda rahatlama hissi verecektir. Zinde masaj terliği, düzenli bir şekilde sabah ile akşam olmak üzere giyilmelidir ve yarım saat boyunca da bu terlikle yürünmelidir. Bunun haricinde yine olası bir zaman sürecine bağlı olmadan da 10 ile 15 dakikalık zaman aralıklarında giyilmesi, bu terliğin avantajlarını hissetmek açısından son derece önemlidir. Bu mucizevi terliğin, metabolizmayı hızlı bir şekilde çalıştırabilmesi ve kilo vermenin önünü tam manasıyla açabilmesi için yemeklerden en az 30 dakika sonra yine 10 ile 15’er dakikalık aralıklarla giyilmesi gerekir. Dengeli bir şekilde kilo verme ve zinde olacak bir vücut için mutlaka bu terlik düzenli olarak kullanılmalıdır. Bu konuda dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer önemli husus ise bu terliğin bütün gün ayakta takılı kalmaması gerektiğidir. Bu durum, tavsiye edilmemektedir ancak belirli aralıklarla giyilmesi oldukça önemlidir. Aralıklar halinde giymek ve önerilen zamanı aşmamak bu bakımdan önemlidir. 

Zinde masaj terliği, ilk giyildiği zaman yapısı bakımında kısa süreli bir batma hissi ile beraber hafif çaplı ağrılar verebilir. Bu sebeple 2 ile 3 haftaya kadar bu terliğin, pamuk bazlı kalın bir çorapla beraber ayakların alışma zamanına kadar kullanılması önerilir. Daha sonraki aşamalarda ise ince çoraplarla ya da yalın ayak ile giymek, ayaklardaki sinir uçlarının hareketlendirilmesi ve yüksek seviyelerde çalışması bakımından çok daha uygun olacaktır. Şeker hastası olan diyabetik hastalar ise bu terliği çorapla kullanmalıdırlar. Zinde masaj terliğinin olası bir yan etkisi ya da zararı tespit edilmemiştir. Ayakları altında ciddi bir rahatsızlığı ya da problemi olan kişilerin bu terliği kullanmadan önce mutlaka doktor önerisi almaları gerekir. Düz taban ya da topuk  dikeni sorunu olan kişilerin de doktora danışması önerilir.

Zinde Terlik Kimler İçin Uygun Değildir?

Zinde terlik, gebeliğin ilk 3 ayında olanlar, kalp hastaları ve kemoterapi görenler için uygun değildir. 

Zinde Terlik Faydaları Nelerdir?

Zinde terliğin faydaları genel olarak şunlardır:

 • Zinde terliğin, gün içerisinde minimum 30 dakika kullanılması refleksoloji etkisi verir. 

 • Gün içerisinde düzenli olarak bu terliğin giyilmesi, vücut üzerindeki kan dolaşımı ciddi oranda hızlandırmaya yardımcı olacaktır. Kan dolaşımının hızlanması, hastalıklardan uzak tutar, toksinlerin atılmasına yardımcı olur ve bu şekilde zinde olan vücut, ileri süreçlerde meydana gelebilecek hastalıklara karşı oldukça dirençli olur. Refleksoloji uygulamasının ana prensibi de budur. 
  Zinde masaj terliği, refleksoloji etkisi ile beraber olası rahatsızlıkların da minimal düzeye indirilmesine destek verir.

 • Stres, kronik yorgunluk ve uykusuzluğu tedavi eder.

 • Boyun ile beraber baş ağrılarını azaltır.

 • Kilo vermeyi destekler.

 • Her türlü eklem ya da romatizmal ağrıları giderir.

 • Bel ile beraber sırt ağrılarını minimal düzeye indirir.

 • Siyatik ağrıları hızlı bir şekilde tedavi eder.

 • Bacak, ayak ve kas ağrılarının giderilmesine yardımcı olur.

 • Astım bazlı nefes daralmalarını azaltır.

 • Hazımsızlık, kabızlık ve diğer sindirim sorunlarına iyi gelir.

 • Bayanlarda menopoz ve regl ağrılarını dindirir.

Bu etkili olan masaj terliğinin düzenli olarak sabah ile akşam 15’er dakika olacak şekilde gün içerisinde en az 30 dakika kullanılması oldukça önemlidir. Bunun haricinde gün içinde olası bir zamana bağlı olmadan 10 ile 15’er dakikalık aralıklarla da kullanılabilir.