Tereson Sprey


1 Kutu Satın Al - 39.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 75.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 100.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Tereson Sprey Nedir?

Tereson sprey, terleme önleyici, etkili ve de uzun süreli bir kuruluk sağlamaya yarayan bir ürün olarak bilinir. Gün içinde bir defa uygulamak yeterli olacaktır. Tereson sprey, kesinlikle bir farmakolojik madde ya da ilaç değildir. Uzun süreli kuruluk veren pratik çaplı bir ter engelleyicidir. Uzun bir süre boyunca dayanabilen formüller ile üretilmiştir. 

Tereson Sprey Nasıl Kullanılır?

Tereson sprey kullanımına başlanıldıktan sonraki ilk süreçlerde gece uygumadan önce uygulanacak olan bölge derinlemesine temizlenerek kullanılmalıdır. Daha sonraki gün hızlı bir şekilde etkisi hissedilmeye başlar. Hiçbir şekilde yan etki ya da komplikasyonu olmayan tereson sprey, terlemeyi engeller ve 3 ile 4 gün aralar ile terlemeyi tam manasıyla kontrol altına alır. Uygulanılan alanlara göre farklı etkiler verebilmesi son derece doğaldır. Diğer bölgelere nazaran koltuk altı bölgesi için uygulanıldığı zaman çok daha hızlı bir şekilde sonuç alınır. Minimum düzeyde ufak geçici kızarıklıklar ile beraber kaşıntılar görülebilir. Ancak bu duruma bir süre sonra deri tamamen alışacaktır ve bu gibi komplikasyonlar yaşanmayacaktır. 

Aşırı terleme ya da hiperhidroz, vücudun kendisini soğutmak için tercih ettiği en etkili yollardan biridir. Hiperhidroz sorunu olan insanlar, sıcaklık kontrolü için gerekli olan teri, çok fazla salgılar. İki farklı hiperhidroz durumu vardır. Bunlar bölgesel hiperhidroz ve de genel hiperhidroz türleridir. Genel hiperhidroz türü tam manasıyla bütün vücudu etkileyecektir, nadiren görülen bir durum ve genel olarak başka bir tıbbi sorun ile ilişkilidir. En sık görülen terleme türü ise bölgesel hiperhidroz türüdür. Bu tipte koltuk altı terlemesi, bu sorunun en az %30 ile 40’ını meydana getirir. Geriye kalan kısım ise ayak ve el terlemesidir. Çok nadiren de olsa yüz bölgesi de bu durumdan etkilenebilir.

Tereson Ne İşe Yarar?

Özellikle de sık bir şekilde görülen bölgesel hiperhidroz, bir tip ter bezlerinin sorunlu olan alanda fazla oranda olması ya da aşırı bir biçimde çalışmasından kaynaklanmaktadır. Bu ter bezi, vücut üzerinde hemen her bölümde vardır ancak, en fazla ayak, koltuk altı ve el bölgelerinde bulunur. Hiperhidroz sorunu olan kişilerde yüksek oranda ter üretimi başlar. Bu durum da ayak, göğüs, el ya da koltuk altı (vücudun sorunlu olan bölgesine bağlı) daimi olarak nemli olacaktır. Bu sorun ise kişilere, sosyal ya da iş hayatında bir takım problemlere yol açabilir ve gündelik aktivitelerin devam ettirilebilmesini ciddi oranda zorlaştırabilir. Ter kokusu, meydana gelen terin cilt üzerinde uzun bir süre kalması sonucunda ortaya çıkan bir bakteriden kaynaklanmaktadır.

Tereson sprey, özel geliştirilen formülleri sayesinde bütün ter bezleri kanalları üzerinde mekanik olarak bariyer oluşturarak terin, cildin yüzeyine çıkabilmesini önleyerek kişilere etkili ve de uzun süreli kuruluk sağlar. Tereson sprey, çok etkili bir ter önleyici olarak çalışır ve ilk olarak her gün uyumadan önce kullanılır. Etkisi ise ertesi gün hissedilir. Terlemeyi ise 3 ile 4 gün boyunca kontrol altına alır. Tereson sprey, cilt türüne göre farklılıklar gösterebilir.  Tereson spreyin, kuru kalma etkisini 20 ile 25 güne kadar sürdürdüğü görülmüştür. Tereson sprey, özel şişesiyle birlikte minimal düzeyde kullanıldığı için çok uzun bir süre yeterli olacaktır. Bu bakımdan da son derece ekonomiktir. Tereson spreyin içeriğinde alkol, aluminium, su ve chloride denature bulunur.

Tereson Sprey Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Ellere uygulanırken yalnızca avuç içlerine sıkılmalıdır.

  • Alerjik bir deri yapısına sahip olan kişiler, bu ürünü kesinlikle kullanılmamalıdır.

  • Cilt üzerinde olası bir tahriş durumu ortaya çıkarsa ciltte tereson sprey uygulanan bölge yıkanmalıdır ve ürün, kullanılmamalıdır.

  • Emziren annelerin ya da gebelerin bu ürün kullanması önerilmemektedir. 

  • Ürünü kesinlikle içilmez. İçilmesi durumunda en kısa sürede doktora başvurulmalıdır.

Kafa ya da yüz alanlarına uygulanmaz.