Oturma Simidi


1 Kutu Satın Al - 99.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Oturma Simidi Nedir? Ne İşe Yarar?

İnsan vücudunun oturma eylemini yaptığı alanlar, belin alt bölgeleri, kaba etler, kalça ve bacağın üst bölümleridir. Bu bölgeler, daimi bir şekilde oturarak çalışabilen kişilerde ya da birçok farklı sorundan dolayı oturarak ya da uzanarak dinlenmesi gerekli olan hastalarda, uzun süreçli fiziksel bir etkinlik olmadığından dolayı ağrılar meydana gelebilir ya da farklı tür rahatsızlıklar baş gösterebilir. Bu sorunlar arasında farklı türden görülebilecek fıtıklar, travma sorunları, basur ya da hemoroid ve ağrı tipleri gibi önemli problemler yer alır. Bu sebeple birçok doktor, bu sorunlar ile karşılaşabilecek olan kişiler için ortopedik bazlı bir kullanımı olarak yeteri oranda fayda oluşturabilen oturma simidi türlerini önerir. Minderlere benzer tarz üretilen bu oturma simidi, firmalar tarafından oldukça yüksek bir kalite sunan visco malzeme bazlı bir şekilde üretilmektedir. Özel üretimiyle beraber vücudun ısısını da algılayabilen ve bu duruma göre tam manasıyla şekil alan visco bazlı malzeme, çok konforlu ve rahat bir kullanım meydana getiren ürünler için sık bir şekilde kullanılır. Yine visco bazlı malzeme ile üretilen malzemeler arasında yer bulan oturma simidi  de birçok farklı  tür sorunlar için fayda sağlayabilen ve vücudun konforuna son derece özen gösteren bir kullanım sağlar. Bu ürünün isminin oturma simidi olmasındaki neden şeklinden dolayı simide benzer bir biçimde ortası delik ve yuvarlak bir üretim biçimine sahip olmasıdır. Bu ürünün en faydalı özelliklerinden biri de basur sorununa iyi gelmesidir. Oturma simidi, basur sorunu olan bir hastayı, daha rahat bir şekilde oturma sistemine kavuşturur ve tedavi esnasında da fayda sağlamak için bu ürünün kullanılması uzmanlar tarafından sıkça önerilmektedir.

Oturma Simidi Hangi Rahatsızlıklara Fayda Sağlar?

Doktorlardan tarafından önerildiği şekilde ilk olarak hemoroid sorunu yani halk arasındaki ismi ile basur probleminde makat kısmında ortaya çıkan şiddetli sancı ve ağrıların önlenmesiyle beraber çok daha rahat bir şekilde oturma eyleminin sağlanması için bu ürün tercih edilmektedir. Basur sorununda makat kısmında toplardamarlar genişleyerek şişlikler meydana gelir ve bu şişlik durumu ise oldukça sancılı ve ağrılı bir semptomu ortaya çıkar. Krem, ilaç ya da ameliyat ile tedavi edilebilen bu sorundan sonra uzun süreçli bir oturma problemi meydana geleceğinden dolayı oturma simidi kullanımı şiddetle önerilmektedir. Basur sorununa benzer bir şekilde bazı durumlarda kalça kısmında da ağrılar ortaya çıkabilir ve oturma eyleminde yine sıkıntı yaşanabilir. Örneğin incinme, zedelenme, kalça kırıkları, travmalar ya da çıkıklardan sonra oturma eyleminde ağrı ve sızılar meydana gelebilir. Bu tarz durumlarda da yine daha konforlu bir oturma eylemi için oturma simidi tercih edilebilir. Oturma eyleminde ağrılı olan bölgenin direkt olarak zeminle temas etmesini önleyen bu faydalı ürün, farklı türleri ile birlikte çok kolay bir şekilde temin edilebilir. Özel tür ortopedik yapısı ve kumaşıyla beraber herkesin rahatlıkla kullanılabileceği düzeyde konforlu bir üründür. Antialerjik ve antibakteriyel özelliğine de sahip olan bu ürün, hijyenik bir kullanım da sunmaktadır. 

Oturma Simidi Nerelerde Kullanılır?

Ergonomik yapısıyla beraber istenildiği zaman rahatlıkla taşınabilecek düzeyde visco malzemeyle üretilen oturma simidi, her noktada kolay bir şekilde kullanılabilir. Yetişkin ya da çocuklar için çalışma ve ev ortamında ya da dinlenme esnasında kanepe, koltuk ya da bilgisayar koltuğunda kullanılabilir. Bilgisayar ya da masa başında daimi olarak çalışmak zorunda olan birçok kişi, bu ortopedik bazlı minderi kullanarak konforlu zamanlar geçirebilirler.