Kuran Okuyan Kalem


1 Kutu Satın Al - 199.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 349.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 499.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Kuran Okuyan Kalem

Kuran okuyan kalem, adından da anlaşılacağı gibi Kuran-ı Kerim’i okuma özelliği olan bir üründür. Özel olarak hazırlanan Kuran-ı Kerim’in üzerine tutulduğunda, ilgili yerleri okuyabilen bu ürün, farklı amaçlar için kullanılabilir. İnsanların bu alandaki bütün beklentilerini fazlasıyla karşılayan Kuran okuyan kalem, teknolojinin insanlara sunmuş olduğu önemli bir hediye olarak nitelendirilebilir.

Kuran okuyan kalem, özel olarak tasarlanmış olup ince ve zarif bir görünüme sahiptir. Kuran’ın üzerine tutulduğunda, ilgili bölümleri çok hızlı bir şekilde algılar ve okumaya başlar. Ses çıkışı son derece kaliteli ve anlaşılır olduğundan, okunan bölümü anlamakta zorluk çekmek gibi bir olumsuzluk söz konusu dahi değildir. Dileyen kişiler kaleme takacakları kulaklık ile bu ürünü kullanabilir. Bütün bunların haricinde Kuran-ı Kerim’i okuma hızının ayarlanması da söz konusudur. Böylece yeni Kuran okumaya başlayan kişiler, zorlanmadan bu ürünü kullanabilir.

Bu ürünün en önemli parçalarından birisi de Kuran-ı Kerim’dir. Özel olarak hazırlanan Kuran, tamamen renkli olarak hazırlanmıştır. Böylece okuması ve takip etmesi daha kolaydır. Ayrıca söz konusu kitap, Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan onaylıdır ve bu biriminin mührünü taşır. Böylece gönül rahatlığı ile insanların içinde herhangi bir tereddüt olmadan bu ürün kullanılabilir.

Kuran Okuyan Kalem Ne İşe Yarar?

Kuran okuyan kalem, Kuran-ı Kerim öğrenmek isteyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiştir. Bu ürün sayesinde insanlar, herhangi bir kursa ya da hocaya gitmeden Kuran öğrenebilirler. Ayrıca Kuran okuyan kalem, direkt olarak tecvidli Kuran öğretir ve bu sayede tecvid için ekstra zaman harcamaya gerek kalmaz. Bu setin içerisinde yer alan Elifba sayesinde harflerin okunuşları, birleştirilmesi ve harekeler öğrenilebilir. Kısacası sıfırdan Kuran öğrenmek isteyenler ve Kuran okumasını geliştirmek isteyen kişilerin tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Bu ürün ile Kuran öğrenme dışında da farklı işlemler yapılabilir. Bunların başında Ramazan aylarında sıklıkla yapılan mukabele gelir. İsteyenler Ramazan ayında ya da daha farklı bir zamanda, evlerinde mukabele yapabilirler. Kalem ile sürdürdükleri yerleri hem takip eder hem de dinlerler.

Bütün bunların haricinde namaz surelerinin öğrenilmesi, meal dinleme, cevşen ve diğer duaları dinleme gibi farklı işlemler de yapılabilir. Böylece insanların Kuran haricindeki ihtiyaçlarının da karşılanacağını söylemek yanlış olmaz.

Kuran Okuyan Kalem İçeriğinde Neler Var?

Kuran okuyan kalem, bu ürünün genel adı olup, içerisinde birden fazla ürün vardır. Söz konusu ürünler, insanların ihtiyaçlarını daha etkili bir şekilde karşılamak için pakete dahil edilmiştir. Bu ürünler şu şekildedir:

Elektronik Kalem: Kuran-ı Kerim’i okuma yeteneği olan kalemdir. Kalem, Kuran’ın üzerine getirildiğinde kısa sürede ilgili yeri algılamakta ve buradan itibaren okumaya başlamaktadır.

Kuran-ı Kerim: Elektronik kalemin okuyabildiği ve Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı Kuran.

Elifba: Kuran öğrenmenin ilk adımı. Kuran okuyan kalem, elifbayı da okuyabilmektedir.

Kullanım Kılavuzu: Ürünün nasıl kullanılacağını anlatan kılavuz.

Cevşen: Özel bir dua

Namaz Kartelası: Kuran olmayan yerlerde istenilen sure veya ayeti okuyan özel bir ürün.

USB Kablo

Şarj Cihazı

Kuran Okuyan Kalem Nasıl Kullanılır?

Kuran Okuyan Kalem, kolay kullanım imkanına sahip olan özel bir üründür. Söz konusu ürünü kullanmak için öncelikle kalemi açmak gerekir. Daha sonra ise Kuran’ın üzerine yazıyor gibi yaklaştırmak yeterli olacaktır. Böylece kalem, ilgili harfleri algılayacak ve Kuran’ı okumaya başlayacaktır. Hemen herkes, zorlanmadan bu ürünü kullanabilir. Burada en önemli husus, kalemin Kuran’a yeterince yaklaştırılmasıdır. Arada sadece 1-2 mm kalması gerekir.

Bu ürün sadece Kuran okuma özelliğine sahip değildir. Aynı zamanda elifba okuma özelliği de vardır ki, bu özellik sayesinde Kuran öğrenmeyi daha kolay hale getirir. Bunun haricinde bazı elektronik özelliklerinin olduğundan bahsedilmesi gerekir. Bahse konu özellikler otomatik kayıt ve mp3 özelliğidir.

Kuran Okuyan Kalem Kullanıcı Yorumları

Ahmet B*

Kuran okuyan kalemi daha önce internette görmüştüm. Fakat işe yarayacağına inanmamıştım. Bir arkadaşımın önerisi üzerine sipariş verdim. Kullanmaya başlayınca gerçekten çok şaşırdım ve etkilendim. Kuran öğretmeyi bu kadar kolaylaştıracağını tahmin etmemiştim.

Aysun K*

Birçok defa denememe rağmen Kuran öğrenememiştim. Kurslar ve hocalardan öğrenemedim. İnternette video izledim, fakat onlar da işe yaramadı. Kuran okuyan kalem sayesinde Kuran’ı öğrenmeyi başardım. Çok mutluyum, benim gibi zorlananlar düşünmeden alabilirler.

Şevval S*

Küçükken camide elifbayı geçememiştim. Yaş ilerleyince bir daha fırsat bulamadım ve sonucunda Kuran öğrenemedim. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine bu ürünü aldım ve düzenli bir şekilde çalıştım. Kısa sürede harflere aşina oldum ve elifbayı tamamladım. Şimdi Kuran okumaya başladım, biraz yavaş okuyorum ama olsun. Zamanla hızlanacağım inşallah. Çok teşekkürler.

Arif E*

Teknolojinin sunduğu nimetlerden birisi olarak görüyorum bu kalemi. İnanılmaz bir ürün. Kuran’ın üzerine tutunca otomatik olarak okuyor ve bende takip ediyorum. Harflerin nasıl okunduğunu,  harekeleri ve tecvid kurallarını bu kalem sayesinde öğrendim. Kendimi biraz daha geliştirmek istiyorum, bu yüzden çalışmalara devam ediyorum.

Ahmet Ç*

Düzenli olarak çalışarak Kuran öğrendim. Bu kalem işimi çok kolaylaştırdı. Adeta bana bir öğretmen oldu. İstediğim kadar tekrar yapmamı sağladı. İnternetteki videolardan çok daha etkili sonuç verdi. Bence Kuran öğrenmek isteyen veya kendini geliştirmek isteyen kişilerin sahip olması gereken bir ürün.

Nedim T*

Sipariş verirken bazı çekincelerim vardı, fakat ürünü kullanmaya başlayınca bunların ne kadar yersiz olduğunu gördüm. Evde tek başıma çalışarak Kuran öğrenmeye başladım. İstediğim zaman bu ürünü kullanabiliyorum. Namazlardan sonra 15-20 dakika çalışmak bana yetiyor. Kuran öğrenmek isteyenler mutlaka bu ürünü denemeli.

Ayşe T*

Liseye geçen kızım Kuran öğrenmek isteyince bu ürünü sipariş ettik. Hocaya veya kursa gitmek istemedi. Şimdi evde kendisi çalışıyor. Kuran okuyan kalem sayesinde çok daha kolay bir şekilde öğreniyor. Okudukça hem kızım hem biz mutlu oluyoruz. Çok teşekkür ederiz.

Cengiz Ü*

Merhaba. Bu ürünü kısa süre önce kullanmaya başladım. Eşim ile birlikte kullanıyoruz. O Kuran okumayı biliyor. O okumasını geliştiriyor, ben de sıfırdan öğreniyorum. Bu ürün işimizi çok fazla kolaylaştırdı. Bu kadar etkili sonuçlar vereceğini tahmin etmemiştik. Satın aldığımız için gerçekten çok mutluyuz.

Hakan Ç*

Yaz tatili için çocuklara almıştım, fakat tatil gelmeden kendim denedim. Çok güzel bir ürün. Tahmin ettiğimden çok daha iyi çıktı. Çocuklar da çok sevdi ve Kuran’a olan ilgileri arttı. Çocukların öğrenmesini kolaylaştırmak ve ilgisini çekmek için kullanılacak bir ürün.

Kuran Okuyan Kalem Fiyatları

Kuran okuyan kalem, insanların son dönemlerde ilgisini fazlasıyla çeken bir ürün. Bu ürünün piyasada farklı kalitede olan seçenekleri var. Bazılarının içerisinde birden fazla ürün var ve bu durum Kuran okuyan kalem fiyatları üzerinde etki yapmaktadır. Paketin içerisindeki ürün sayısı ve bunların kalitesi ne kadar fazla ise ödenmesi gereken rakam da o kadar yüksek olmaktadır.

Kuran Okuyan Kalemin Zararı Var Mı?

Bu ürün Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan onaylı olarak üretilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir zararı yoktur ve insanların Kuran’ı yanlış öğrenmesine neden olmaz. Aksine Kuran öğrenmeyi kolaylaştırıcı bir etki yapar.