Krill Oil


1 Kutu Satın Al - 59.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 99.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 149.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Krill Oil Nedir?

Krill, karideslere benzeyen küçük kabuklulardır ve okyanusun soğuk suyunda bulunur. Krill, esas olarak deniz ürünleri olarak tüketilir, ancak onlardan elde edilen yağ genel refahınız için son derece gereklidir. Krillden yağ türetme işlemi, hızlı bir şekilde bozulduğu için karmaşıktır. Böylece prosedür, özel araçların yardımıyla hızlı bir şekilde başlar ve tamamlanır. Ancak piyasada çeşitli krill yağı bulunabilir. Balık yağına benzer bazı bileşiklere sahip olduğundan satın alırken dikkatli olunmalıdır. Krill Oil'in sağlık yararları arasında kötü kolesterol düzeylerini düşürmek, eklem iltihaplarını azaltmak, bilişsel işlevi onarmak, kardiyovasküler sağlığı geliştirmek, sindirim mekanizmasını desteklemek, kuvvetlendirmek ve cildi onarmak gibi önemli özellikler vardır.

Diğer faydaları arasında ise sağlıklı bir gebeliği desteklemek, adet öncesi sendromu yüksek oranda tedavi etmek, anksiyete düzeyini azaltmak ve vücudu tam manasıyla detoksifiye etmek bulunur. Krill Oil, birçok sağlık yararı içerir. İçinde bulunan yüksek besin içeriği onu dünya çapında popüler bir hale getirdi. Diyetinize Krill Oil ekleyerek çeşitli büyük ya da küçük sağlık sorunlarınızı tedavi edebilirsiniz. Beslenme uzmanları, yaşa bağlı zayıflığı önlemek için yaşlıların günlük rutinlerine orta miktarda Krill Oil eklemelerini önermişlerdir.

Krill Oil’in Besin Değeri

Krill Oil, dokosaheksaenoik asit DHA, eikosapentaenoik asit EPA ve ayırt edici tipte omega yağ asitleri gibi bileşenlerde bol miktarda bulunur.

Krill Oil’in Faydaları Nelerdir?

Süper takviye Krill Oil’in faydaları genel olarak şunlardır:

  • Kötü Kolesterol (LDL) Düzeylerini Düşürür: Krill Oil’in, vücuttaki yüksek kolesterol düzeylerini azaltmak için tüketildiği zaman son derece faydalı olduğu ispatlanmıştır. Ayrıca günlük rutininize dahil edilmesi de oldukça gereklidir. Çünkü bu takviye, iyi kolesterolü (HDL) arttırmaya ve vücudunuzda reaktif proteini ise %30 oranında engellemeye yardımcı olur. Ayrıca bu süper takviye, yağsız kaslar kazanmak ve kilo vermek için de oldukça etkili bir yoldur. 

  • Eklem Enflamasyonunu (İltihap) Azaltır: Eklem iltihabı, özellikle de yaşlı kişilerde çok yaygın bir sağlık rahatsızlığıdır. Ancak sağlıksız bir yaşam tarzı sebebiyle gençleri de yaygın bir şekilde etkilemeye başladı. Bununla birlikte Kril Oil takviyesi, potansiyel bileşiklerin bir güç merkezi olduğu için sizin için harika işler yapabilir. Düzenli bir şekilde tüketildiği zaman omega-3 asitleri sıklıkla artritin sebep olduğu eklem iltihabı ile tam manasıyla mücadele eder. 

  • Bilişsel İşlevi Arttırır: Beyin, büyük işlevleri yerine getirir. Bu sebeple beyin güçlendirici yiyecekleri mutlaka tüketmelisiniz. Omega-3 yağ asitleri ile zenginleştirilen Kril Oil, beyninizi yüksek oranda besler, gün boyunca konsantrasyonu arttırır ve biliş düzeyini geliştirir. 

  • Bağışıklık Sistemini Kuvvetlendirir: Bağışıklık, vücudunuzun kalp krizi, bunama ve kanser gibi kronik hastalıklara karşı savunma mekanizmasıdır. Yüksek bağışıklık sistemi, hastalıklara sebep olan etkenleri çok etkili bir şekilde engeller. Kril Oil, bağışıklığı yüksek oranda güçlendirir. 

  • Adet Öncesi Sendromu (PMS) Tedavi Eder: Sağlık uzmanları, alt karın ağrısı, ruh hali değişiklikleri, mide bulantısı gibi adet öncesi sendrom (PMS) belirtilerini hafifletmek amacıyla Kril Oil takviyesini tüketmeyi tavsiye etmektedirler. Bu etkili takviye, ruh halinizi tazeleştirir ve vücuttan yüksek oranda enerji alan etkenlerle çok etkili bir şekilde mücadele edebilir.

Krill Oil Yan Etkileri Nelerdir?

  • Bilinen Krill Oil kullanımından kaynaklı yan etki yoktur. Ancak şunlara dikkat etmek gerekir:

  • Olası göz enfeksiyonlarını tedavi etmek amacıyla bu takviye kullanılmamalıdır.

  • Böbrek sorunları üzerindeki etkilerini destekleyen şu anlık hiçbir kanıt yoktur.

  • Migren ya da baş ağrısı durumunda tüketmemelidir.

  • Sonuç olarak Krill Oil, doğal bir kaynaktan elde edilmesine rağmen, bazı olumsuz etkiler içerebilir. Bu sebeple bu konuda yine doktorunuzun yardımını düşünmeyi unutmayın.