Kekreyemiş Tozu


1 Kutu Satın Al - 79.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 149.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 209.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Kekreyemiş Tozu Nedir?

Kekreyemiş tozu, Kuzey Amerika'ya özgü olan bir bitkiden elde edilir ve bu bitki, kızılcık, yaban mersini ve açelya gibi meyveler ailesinin bir parçasıdır. Bu önemli takviye kilo vermeye yardımcıdır. Kekreyemiş tozunun faydaları genel olarak şunlardır:

Geliştirilmiş Bilişsel İşlev

Kekreyemiş tozu, hastalığı önlemek ve tüm bedeni iyileştirmek için çok güçlü olan mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Bu güçlü takviye, antosiyanin, A vitamini, C vitamini, E vitamini, selenyum, bakır, magnezyum ve fosfor içererek bilişsel hasarı önlemeye ve nevrotik bozuklukları iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bu besin bileşimi, nöronların ölümünü önler ve merkezi sinir sisteminin sağlığını korur. Kekreyemiş tozunun, Alzheimer hastalığının etkilerini azalttığı da gözlemlenmiştir. Yapılan çalışmalar, bu etkili takviyenin hasarlı beyin hücrelerini iyileştirdiğini ve hafızayı iyileştiren nöron dokularını onardığını göstermiştir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar yolunun duvarlarının iç astarında biriken bakterilerin büyümesini önleyen polimer benzeri moleküllerden oluşan bileşiklere sahiptir. Bu bakteri, E.Coli gibi enfeksiyonların ana nedenidir. Kekreyemiş tozu, idrar yolu enfeksiyonlarıyla savaşan ve iyileşme sürecini hızlandıran antibiyotik özelliklere sahiptir.

Kanserden Korunma

Bu tuz, antioksidanların bir güç merkezidir. Bu tozdaki flavonoidler, karaciğer ve kolon kanserini önleyen pterostilben gibi bileşikler içerirler. Galik asit, kansere neden olan serbest radikalleri tahrip etmek için pterostilben ile birlikte çalışır. Bakır ve C vitamini de kanser hücrelerinin yayılmasını önler.

Düşük Glisemik İndeks

Glisemik indeksi yüksek olan gıdalar birçok hastalığın nedeni olabilir. Kekreyemiş tozu, düşük glisemik indekse aittir, bu durum da onu kan şekeri seviyelerini düzenlemede yararlı kılar. Bu durum vücudu, depresyon, böbrek hastalığı, metabolik sendrom ve diyabet gibi hastalıklara karşı daha az hassas hale getirir. Kekreyemiş tozunun düzenli tüketimi, kalp komplikasyonlarını ve diğer kronik hastalıkları önlemeye yardımcı olacaktır. Antosiyaninler gibi flavonoid alt bileşikleri Tip-2 diyabet oluşumunu önler.

Yaşlanma Karşıtı

Antioksidanların etkisi doğada yaşlanma karşıtıdır ve cilt ile beraber tüm vücuttaki hücrelere oksidatif hasarı önler. Vücut, serbest radikallere ve güneşten gelen UV ışınlarının neden olduğu hasara maruz kaldığında yaşlanma belirginleşir. Diyet, yaşlanma sürecini yavaşlatmada hayati bir rol oynar. Antioksidan açısından zengin gıdalar yemek, yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı olabilir. Kekreyemiş tozu, kırışıklıkların, gülme çizgilerinin ve güneş lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Kekreyemiş tozu ayrıca, mükemmel bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Vücudu içeriden sağlıklı tutan manganez, K vitamini ve C vitamini içerir.

Sağlıklı Bir Kalp

Kekreyemiş tozu, serbest radikallerle savaşabilen ve metabolik sendromu tedavi edebilen yüksek bir polifenol içeriğine sahiptir. Metabolik sendrom, diyabet, kalp hastalıkları ve obezite anlamına gelir; bunlar da kalp sorunlarına yol açabilir. Antosiyaninler, obeziteyi ve yüksek kolesterolü önler. Kekreyemiş tozu, antienflamatuar özellikleri diyabetin önlenmesine yardımcı olur.

Sağlıklı Gözler

Kekreyemiş tozu, yaşlanmanın gözler üzerinde bile etkilerini önleyebilir ve maküler dejenerasyon riskini azaltır. Antioksidan özellikleri nedeniyle retinaya en fazla yarar sağlar. Retinanın dejenerasyonu tam veya kademeli bir şekilde körlüğe yol açabilir. Kekreyemiş tozu tüketmek, dejeneratif süreçleri yavaşlatabilir ve size daha uzun süre sağlıklı gözlerin tadını çıkarma fırsatı verir. Kekreyemiş tozu içinde bulunan karotenoidlerin gözler üzerinde doğrudan etkisi vardır ve oksidatif hasarı önler.

Antosiyaninler

Kekreyemiş tozu, quercetin, myricetin ve antosiyaninler gibi çeşitli bitkisel besleyicilere sahiptir. Yüksek tansiyon riskini azaltır, kanseri önler ve kronik hastalık riskini azaltır. Antosiyaninler flavonoid gruplarının bir parçasıdır. Baskın bileşikler, malvidin ve delfinidindir. Kısacası kekreyemiş tozu, dünya çapında şifa ve sağlık yararları için kullanılmaktadır. Aşırıya kaçmadan tüketilen kekreyemiş tozu, herhangi bir olumsuz yan etkiye sahip değildir.

Kekreyemiş Tozu Öksürük, Giderici ve Nefes Rahatlatır.

Öksürük ve solunum yolu hastalıkları içinde oldukça etkili ve faydalıdır. Öksürük gidermek ve rahat nefes almayı sağlar gibi faydaları vardır.