İsveç Şurubu


1 Kutu Satın Al - 249.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

İsveç Şurubu Nedir? Ne İşe Yarar?

İsveç şurubu, tıpta yüzlerce yıldır kullanılan harika bir sindirim ilacıdır. Aslında, birçok doğal yiyecekler ve içecekler, atalarımızın diyetlerinin önemli bir parçasıydı ve hala geleneksel Çin tıbbında ve Ayurveda'da sık bir şekilde kullanılıyor.  İsveç şurubunun tercih edilmesi, sindirim sistemi üzerindeki işlevi sebebiyle vücut için oldukça faydalıdır. Zayıf sindirim sistemi ile candida sorununda aşırı çoğalma, ortak bir semptomdur ve İsveç şurubu, candidayı temizleyen maddelerin yararlı bir parçasını oluşturabilir. Bugün mevcut olan İsveç şurubu tariflerin birçoğu, yüzyıllar önce geleneksel tıp uygulayıcıları tarafından benzer şekilde formüle edilmiştir. İsveç şurubu, acı bitkiler ve tüm bitki özlerinden yapılır. Bir tonik gibi ağızdan alınırlar. Bu şurup, sindirim enzimlerinin ağzınızdan ve tüm sindirim sisteminiz boyunca salınmasını uyarmak için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, hidroklorik asit (HCl) ve safra gibi önemli ayrılmayan sindirim mekanizmalarının salgılanmasını da teşvik eder. İsveç şurubunun standart formülü, carline devedikeni kökü, manna, aloe vera, angelica kökü, mür, kafur, safran, zencefil, sinameki ve ravent kökü gibi bitkiler içerir. 

İsveç Şurubunun Faydaları Nelerdir?

İsveç şurubunun faydaları genel olarak şunlardır: 

 • Bağışık sistemini kuvvetlendirir: İsveç şurubu, birçoğu bağışıklık sistemi için oldukça yararlı olan birkaç bitki içerir. İsveç şurubunun orijinal formları astragalus kökü, zencefil ve angelica kökü içerir. Bunların hepsi de bağışıklık sistemi işlevinize önemli oranda destek sağlar. Astragalus, hem antibakteriyel hem de antienflamatuar işlevlere sahiptir ve enfeksiyonlara karşı yüksek oranda direnci yükselttiği ve bağışıklığın tepkisini düzenlediği ispatlanmıştır. Benzer bir şekilde, bu sağlıklı bitkinin bağışıklık arttırıcı hücreleri kuvvetlendirdiği ve solunum yolu sorunlarını da iyileşmeyi hızlandırdığı bulunmuştur.

 • Sindirim mekanizmasını geliştirir: İsveç şurubunun ana faaliyetlerinden biri de üst sindirim fonksiyonunuzun mekanizmalarını desteklemektir. Lezzet reseptörlerinizin sindirimi nasıl geliştirebileceği konusunda kesin bir fikir birliği olmamasına rağmen araştırmalar, belirli bir mekanizmanın dahil olduğunu göstermektedir. Bazı tatların bir beyin tepkisini tetiklediği ve periferik vasküler direncin arttığı görülmektedir. Bu, arterlerinizin kan akışına direncidir. Arterleriniz daraldıkça direnç artar. Genişledikçe direnç azalır. Bu vasküler direnç, sağlıklı sindirim için çok önemlidir. Vücudunuz yiyecekleri parçaladığında, midenize kan akışı artar. Kısacası bu etkili şurup, gastrointestinal sistemde var olan dolaşım sistemini yükseltir ve vücudun, besinleri çok daha verimli bir biçimde parçalamasına da yardımcı olur.

 • Proteinin sindirimini iyileştirir.

 • Mineral emilimine yardım eder.

 • Yağların ve ayrıca da yağda çözünen A, D, E, K vitaminlerinin parçalanmasını iyileştirir.

 • Gaz, ağrı ve şişkinlik gibi semptomları azaltır. 

 • Mide ekşimesi sorunlarını rahatlatır.

 • Düzenli bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

 • Gıda intoleranslarını ve hassasiyetlerini azaltır.

 • Mikropların parçalanmasına yardım eder.

 • SIBO ve candida mayalarının aşırı büyümesini önler.

 • Tatlı istekleri azaltır ve kan şekerini düzenler.

 • Soğutmayı teşvik eder ve vücuttan ısıyı alır. 

 • Detoksifikasyon, eklem ağrısı, sağlıklı cilt ve ruh halini iyileştirmeye yardımcı olur. 

İsveç Şurubu Candidayı Nasıl Yok Eder?

Sindirim, birçok farklı reaksiyonu içeren karmaşık bir süreçtir. Bununla birlikte atılan her adım sindirime yardımcı olabilir. İsveç şurubu, candida tedavisi için özellikle yararlıdır. Çünkü bu etkili şurup, mide asidinin doğal üretimini arttırmaya yardımcı olabilirler. Vücudunuz daha fazla hidroklorik asit ürettiği zaman sindiriminiz daha verimli bir hale gelir. Ayrıca bağırsaklarınızın asitliğini arttırmaya da yardımcı olur. Candida mayası, alkali bir ortamda en iyi şekilde gelişir. Çünkü burada mantar türevine geçiş yapar ve vücuda hızlı bir şekilde yayılabilir. Gastrointestinal ortamınızın asitliğini arttırmak mayanın gelişmesini engeller ve bu durum da yayılma yeteneğini önler. Bu durum genel olarak candidayı uzak tutmaya ve bağırsak florasınızı yeniden dengelemeye başlamanıza yardımcı olabilir.