Fair And Lovely Krem


1 Kutu Satın Al - 49.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 89.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 129.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Fair and Lovely Nedir?

1973 yılında, Hindistan Unilever laboratuvarında bir araştırma bilimcisi, B3 vitamininin topikal olarak uygulandığında ten rengini hafifletebileceğini keşfetti. Potansiyelini ve muazzam potansiyelini fark ederek, cilt pigmentasyonunu değiştirmek için kullanma olasılığını araştırmaya başlamıştır.

Fair & Lovely multivitamin krem, kadınların sıkıntı çektiği aynı cilt problemlerini hedef alıyor: Işığa hassasiyeti olan cilt lekeleri, güneşin neden olduğu bronzluğun azalması ve yüz parlatma işlemi, antioksidanlar sayesinde ciltteki lekeleri yok etme ve cilt rengini aydınlatan vitamin maskesi üzerinde çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca, Fair and Lovely ürünleri, Pakistan Standartları ve Kalite Kontrol Otoritesi (PSQCA) tarafından belirlenen standartları tam olarak karşılamaktadır.

İki yıl süren titiz araştırma ve deneylerden sonra, dünyanın ilk hafifletici kremi Fair and Lovely piyasaya sürülmüştür. % 100 güvenli bileşenler kullanarak, kadınlara etkili ve kaliteli bir güzellik sağlamıştır. Dünyanın her yerinden bu ürüne artan talepler ile beraber Asya’daki kadınlar tarafından oldukça ilgi görmektedir. Bu ürün sayesinde kadınlar daha doğal bir görünüm kazanırken bir yandan da size taze ve yenilenmiş bir cilt veriyor. Ciltteki gözenekleri temizleyen Fair and Lovely ürünü sayesinde temiz ve sağlıklı bir görünüm elde edebiliyorsunuz.

Fair And Lovely Ne İşe Yarar?

Fair and Lovely Advanced Multi Vitamin krem, lekeleri hedef alan bir lazer tedavisi gibi çalışır. Üründe kullanılan içerikler, melanin konsantrasyonunun neden olduğu lekeleri hedefler, bu, mevcut lekelerin aydınlatılmasına ve yeni lekelerin ve işaretlerin ortaya çıkmasının önlenmesine yardımcı olur.

Fair and Lovely, etkinliğini sağlamak için uluslararası alanda tanınan birçok dermatolog tarafından klinik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Ayrıca, bu ürün aynı zamanda Skin Health Alliance (UK) tarafından “dermatolojik olarak onaylanmıştır”. Cilt üzerindeki lekelerin ciltteki koyu pigment olan melanin konsantrasyonundan kaynaklandığı iyi bilinmektedir. Lazerler sorunun kökünde çalışır ve lekeleri hafifletmek için melanini tahrip ederken Fair and Lovely Advanced Multi Vitamin, kaynağından melanin üzerinde çalışan ve yüzeye bir nokta olarak gelmesini engelleyen Niacinamide ve Sodium Ascorbyl fosfat içerir. Böylece Fair and Lovely Advanced Multi Vitamininde lazerler ve aktif maddeler aynı cilt kusurunu, yani lekeleri tam olarak hedefler. Bu iddia, dermatologlar tarafından onaylanan bir klinik çalışma ile desteklenmektedir.

Fair And Lovely İçeriğinde Neler var?

Bu cilt kremi, cildinizin en iyi şekilde görünmesini sağlayan B3, C, E ve B6 Vitamini içeren multivitaminler ile zenginleştirilmiştir.

  • B3 Vitamini sivilce ve onunla birlikte gelen lekeleri azaltmaya yardımcı olur. Cildin derinliklerine nüfuz ederek pigmentasyonu ve lekeleri azaltır. Cildin üst tabakasını derinlemesine besleyerek esnekliğini sağlar.
  • C vitamini antioksidan özelliklere sahiptir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. En dıştaki deri tabakasını UV ışınlarından korur ve bronzlaşmasını ve matlaşmasını önler. Ayrıca kırışıklıkları uzak tutan kollajeni uyarır.
  • E vitamini antioksidan özellikleri ile bilinir ve cildi UV ışınlarından ve kirlenmeden korur. Hücrelerinizin serbest radikallerden zarar görmesini önler. Cildinizi aydınlatır ve ışıltı verir.
  • Piridoksin olarak da bilinen B6 Vitamini, vücudunuzun farklı işlevler için ihtiyaç duyduğu suda çözünür bir vitamindir. Vücudunuz B6 vitaminini üretemez, bu nedenle onu yiyeceklerden veya takviyelerden almalısınız.

Fair And Lovely Nasıl Kullanılır?

Fair & Lovely Advanced Multi Vitamin kreminin, günde iki kez – sabahları bir kez ve akşamları bir kez yüzünüzü temizledikten sonra kullanılması tavsiye edilmektedir. En iyi sonuçlar için, Fair & Lovely Advanced Multi Vitamin kremini uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın ve gözeneklerinizi kremi cildinize uygulamadan önce hafifçe silerek istenen yumuşaklığa getirin.

Piyasada bulunan diğer OTC cilt aydınlatma kremlerine kıyasla Fair and Lovely ürünü pigmentasyonun bir dereceye kadar azaltılması konusunda iddialı ve hoş çalışmalar yapmasına rağmen, aynı zamanda cilt üzerinde anında ışık efekti veren beyaz kaplama gibi bir maske görüntüsüne de sebep olabiliyor.

Dermatologlar tarafından önerilen ve desteklenen nokta ise koyu lekelerden ve yanık gibi izlerden kurtulmak için ilaçlar veya lazerlerle düzenli olarak en az 3-6 ay düzenli tedavi yapılması ve krem ile takviye edilmesi durumunda kesin sonuç alınabilir.

Ancak, yapışkan bir içeriği olan ve koyu cilt lekelerini anında gizleyen krem cilde beyaz mat bir görünüm verir. Bu görünüm daha yumuşak tenlerle uyum sağlar ancak daha koyu ciltlerde ters bir etki yaratarak olumsuz derecede yapay bir görüntü oluşmasına neden olabilir. Ayrıca, yağlı cilt tipi için uygun değildir ve kuru cilt tipleri için nemlendirici olarak kullanılmamalıdır.

Fair And Lovely Kullanıcı Yorumları

Özgül A*

Kaygan cilt üzerinde bu öğeyi kullandıktan sonra, yüzümde yapışkanlık yarattı. Ama gözeneklerimin açıldığını ve yüzümün nefes aldığını hissedebiliyorum. İlgilinizden dolayı çok teşekkür ederim.

Mehmet G*

Yüzümü iyice yıkadıktan sonra kremi yavaşça yüzüme uyguladım fakat hafif ve bölgesel kızarıklıklar oluştu. Bunun nedenini açıklarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hasan B*

Yüzümdeki güneş yanıkları için öneriler doğrultusunda denemek için aldım ve oldukça memnun kaldım. Piyasa da sahteleri dolanıyor aman dikkat derim. Ayrıca, ilginiz ve alakanız için teşekkür ediyorum.

Ayça Y*

Cildimdeki siyah noktalar için tercih ettim ve inanılmaz sonuçlar yarattı. Şu an cildim pürüzsüz ve parlak görünüyor. Gerçekten çok teşekkür ediyorum.

Ayla S*

Oldukça yağlı bir cildim var ve bu ürün yüzümde ki yağlanmayı arttırdı gibi hissediyorum. Bunun nedeni nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi çalışmalar ve ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Meriç C*

Ürün kullanımı pratik ve cildi gerçek anlamda daha parlak yapıyor. Güneşten koruması da cabası fakat kuru ciltler için nemlendirici olarak kullanılması önerilmiyor diye duydum. Cevaplarsanız çok sevinirim, teşekkürler.

Lale H*

Fair and Lovely ürünü diğer kremlere nazaran daha gözle görülür etkiler gösteriyor ve cildime iyi geldiğini söylemek istiyorum. Tavsiye ederim, size de ilgilinizden dolayı müteşekkirim.

Bensu R*

Kremi kullanmadan önce yüzünüzü mutlaka iyice yıkayın ve durulayın. Kremi düzenli  olarak kullanıyorum ve gerçekten söylendiği kadar faydalı ve iyi bir ürün diyebilirim. Hizmetinizden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Fair And Lovely Yan etkileri var mı?

Cilt aydınlatma ürünlerinin çoğu, bir dermatolog reçetesi tarafından kullanılması tavsiye edilen kortiko steroidler ve klobetasol propiyonat gibi güçlü steroidler içerir. Steroid içeren kremlerin kullanılması kalıcı çatlak izleri, sivilce, cildin koyulaşması, cilt alerjisi ve şekil bozukluğu gibi diğer bazı yan etkilerle sonuçlanabilir. ‘Güçlü sürüm’ kremleri ayrıca bir kimyasal madde olan hidrokinon içerir ve bu durum cildi ağartma etkisine sahiptir.

Kolik asit ve içerdiği Retinoik asit gibi Vitamin türevleri, cildi güneşe karşı toleranssız kılar. Aşırı kullanılırsa kızarıklıklar da ortaya çıkabilir. Bu ürünler ayrıca sinir sistemi için bile tehlikeye neden olabilecek yüksek düzeyde cıva içerebilir. Bu yüzden uzun süre kullanımı cildiniz için problem yaratabilir.

Fair And Lovely Fiyatları

Diğer OTC cilt aydınlatma kremlerine kıyasla, Fair and Lovely aynı zamanda ekonomik bir üründür, çünkü cilt aydınlatması için gereken vitaminlerin çoğunu size sunar. Fiyat aralığı genel olarak; 40 TL ile 60 TL aralığında seyretmektedir.

Orijinal Fair And Lovely Nasıl Anlaşılır?

Orijinal Fair and Lovely ürünü piyasada oldukça ünlü olan ve sıkça talep gören bir üründür. Bu yüzden piyasa da sahte ürünleri de türemiştir ve bunları anlamak için bazı basit yollar bulunmaktadır.

Eğer bir siteden Fair and Lovely kremi almayı düşünüyorsanız mutlaka kullanıcı yorumlarının olmasına bakmalısınız ve ürünün puanını göz önünde bulundurarak firmanın ne kadar köklü olduğunu araştırabilirsiniz.

Fair And Lovely Zararı Var mı?

Ürünün kötüye kullanımı cildin üst tabakasında kalıcı sarkma, leke, sivilce gibi deformasyonlara neden olabilir. Ayrıca içeriğinde bulunan melanin, vücudunuz tarafından üretildiği için ekstra olarak cilde uygulanması kararmaya sebebiyet verebilir.

Kremin önemli bir yan etkisi, bu tür kremlerin uzun süre kullanılmasıyla cildinizin aşırı derecede ışığa duyarlı hale gelmesidir. Böylece güneşe maruz kaldığınız an, cildin kaşınması, kızarıklıklar, cildinizin kızarması, cildin kabarması ve hatta ağrılı güneş yanıkları oluşması gibi çok fazla sorun baş gösterebilir. Herhangi bir yüz maskesi sorunu daha da kötüleştirebilir.