1 Kutu Satın Al - 119.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 179.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 239.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

İçerik Tablosu

DENİZ KADAYIFI

Nedir: Yosuna benzer bir çeşit kırmızı su yosunudur, Latincede Chondrus Crispus’olan bu bitki. Adından da anlaşıldığı gibi denizlerde yetişen deniz kadayıfı Atlantik okyanusu sahillerinde bulunmaktadır. Özellikle irlanda kıyılarında bolca rastlanır. Denizden özel olarak toplanan bitkiler birçok defalar yıkanır ve güneşte kurutulur. Böylece sarımsı-beyaz renkli dar şeritler halinde tel kadayıfına benzer görüntü alır. ilaç olarak ilk defa 1831'de irlanda'da kullanılmaya başlandığı anlaşılan deniz kadayıfı bu amaç dışında ayrıca bazı şurupların berraklaştırılmasında ve yapıştırıcı madde olarak da tüketilmektedir. Deniz kadayıfı bitkisinden; denizkadayıfı çayı ve deniz kadayıfı kremide üretilmektedir.

Nasıl Kullanılır: deniz kadayıfı nasıl hazırlanır 20 – 25 gram deniz kadayıfını 1 litre su ıhlamur veya süte kaynattıktan sonra temizlenip, günde 3 bardak içilir. deniz kadayıfı çayı hazırlanışı Günde 3 çay fincanı da içilebilir. 1-1,5 çay kaşığı (2 g) drog üzerine 1 çay fincanı kaynar su dökülür, 10 dakika bekletilir, süzülüp içilerek tüketilmeli. Hazmı kolaylaştırır, her çeşit nezleyi giderir, sigaranın etkilerini ortadan kaldırır, virüs ve bakterilere karşı savaşır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu besleyerek rahatlatır. En sık kullanım alanı,     nefes darlığı, damar tıkanıklığı, virüslere karşı, nezle ve grip çeşitlerinde, astım, gastrit, ülser, sistit gibi ve daha saymakla bitmeyen bir çok faydalarıyla,hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Kullanılmaması gereken yer ise, kan sulandırıcı özelliği nedeniyle antikoagülan ilaçlarla kullanılmamalıdır.

 

İçeriği: İçindeki Maddeler: Müsilaj, karbonhidratlar ve az miktarda iyot, brom, sodyum, potasyum, magnezyum mevcuttur. İçeriğinde bulunan bu ürünler sayesinde günlük yaşantınızda daha rahat nefes almanıza ve hayatınızı kolaylaştırmasında da büyük rol oynadığı gibi vucudunuzun daha dinç ve enerjik olmasını sağlar. İçerdiği yüksek potasyum egzamadan sedef hastalığına kadar çeşitli cilt sorunlarını gidermede kullanılır. Buna ek olarak kolajen üretimine yardımcı olabilecek sitrülin ve arginin de içerir. İçerdiği K vitamini, selenyum, omega-3 yağ asitleri ve kalsiyum ile kemik sağlığını destekler.

 

Orjınalı Nasıl Anlaşılır: Uzman kontrolünde tedarik edilen ürünlerdir. % 100 Doğal Deniz Kadayıfıdır. Herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. Deniz kadayıfı yetiştiği bölgelerde yüzyıllardan beridir insanlar tarafından sağlık üzerindeki etkileri sebebiyle tercih edilmiştir. Günümüzde de deniz kadayıfı bazı kişilerce bir süper besin olarak kabul edilmektedir. Bu deniz bitkisi üzerine yapılan bilimsel araştırmaların sayısı da gün geçtikte artmaktadır. Bu deniz bitkisinin ülkemizde satışı yapılmaktadır. Ve bu konuda herhangi bir yasak yoktur.

 

Satın Almak için en doğru adres olan internet sitemizi kullanabilirsiniz. İnternet sitemiz sayesinde hızlı bir şekilde sipariş verebileceksiniz. Bunun yanı sıra ürünlerinizin özenle paketlendiğinden de emin olabilirsiniz. Sipariş ettiğiniz ürünlerin tümü adresinize gizlilik içinde teslim edilir. Satılan ürünlerin hepsi orijinal olduğundan güvenle tercih edilebilir. Tek tık kadar uzağınızda sayısız ürün sizleri oturduğunuz yerden bekliyor olacak!