Amazon Cevizi


1 Kutu Satın Al - 49.00 ₺

2 Kutu Satın Al - 89.00 ₺

3 Kutu Satın Al - 129.00 ₺


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ YORUMLAR

Amazon Cevizi Nedir?

Amazon cevizi Brezilya ülkesinde yer alan yağmur ormanlarında mevcut olan bir kuruyemiş çeşididir. Diğer adı amazon cevizidir. Biyolojik literatürde ise excelsa adı ile bilinmektedir. Çok uzun ömürlü bir ağaç türüdür. Boyu 50 metreye kadar ulaşabilmektedir. Görüntü olarak kabuğundan ayrılmış yer fıstığına benzemektedir. Fakat içeriğinde bulunan selenyum maddesi sayesinde ülkemizde çokça yetişen ceviz ağacına ikame olarak tüketilebilmektedir.

Uzun boylu ağaçlarda bu kuruyemiş türü kendiliğinden yetişiyor. Yani tamamen doğal. Ayrıca olgunlaşma sonrasında toplama problemi de bulunmuyor. Olgunlaşan amazon cevizleri yere düştüğü için kolaylıkla toplanabiliyor. Ayrıca çok sert olduğu için ağaçların alt kısımlarından yürümemenizi tavsiye ediyoruz. Bu ağaçların kesilmesinin ülkede cezai yaptırımları olduğunun da altını çizmek yerinde olacaktır.

Adı sizleri yanıltmasın. Bu ceviz türü sadece Brezilya’da üretilmiyor. Özellikle dünyaya üretilen Amazon cevizlerini ithal eden ülke olarak Bolivya biliniyor.  Amazon cevizi doğanın bizlere sunduğu kıymetli bir kuruyemiş türüdür. İçeriğinde bulunan etken maddeler sayesinde pek çok sağlık sorununa iyi geldiği bilinmektedir. Özellikle diyet yapma ve kilo verme sürecinde hastaların tükettiği yiyecekler arasında yerini almıştır. Pek çok ülkede tanınan Brezilya cevizi ülkemizde de satışa sunulmuştur.

Amazon Cevizi Ne İşe Yarar?

Amazon cevizinin içeriğinde pek çok yararlı madde bulunmaktadır. Son yıllarda kullanımının kilo vermek için olduğunu söylemek mümkündür. Metabolizmayı hızlandırdığı bilinen bu kuruyemiş türü yakılan kalori miktarını artırmaktadır. İçeriğinde bulunan selenyum maddesi doğrudan kilo vermenize yardımcı olur. Ayrıca kolesterol hastalarına kullanımı tavsiye ediliyor. İçeriğinde bulunan omega 3 sayesinde kolesterol düşüyor.

Selenyum maddesi ereksiyon sorunlarını ortadan kaldırırken aynı zamanda sperm sayısının ve kalitesinin artmasına da yardımcı oluyor. Hücreleri yeniler. Vitamin ve minerallerin aktioksidan etkisi vardır. Bu sayede vücuttaki zararlı bakterilerin dışarı atılımı sağlanmış olur. Kuruyemişin formu liflidir. Bu sebeple en önemli özelliği sizleri tok tutmasıdır. Tiroid rahatsızlığına da iyi geldiği bilinmektedir.

Amazon Cevizi İçeriğinde Neler Var?

Protein: Cevizin içeriğinde yüksek oranda protein vardır. Protein oldukça yararlı olmakla birlikte vücudun yapıtaşı olarak bilinmektedir.

Yağ: İçeriğinde yüksek oranlarda yağ vardır. Bu da tokluk hissine yardımcı olur.

Karbonhidrat: En önemli bileşenlerden bir tanesidir.

Vitamin: Sağlıklı bir yaşam sürmek için oldukça gereklidir.

Omega 3: Vücutta bulunması gereken yağ maddelerinin başında gelmektedir.

Selenyum: Toprağın yapısında bulunmaktadır. Kansere karşı korur. Bağışıklık sistemi için oldukça faydalıdır. Nefes darlığı ve astım rahatsızlığına iyi geldiği bilinmektedir.

Amazon Cevizi Kullanıcı Yorumları

Betül K*

Amazon cevizi satın aldım. Ancak ne kadar kullanılacağı konusunda bilgim yok. Günde kaç adet tüketmek gerekiyor? Ayrıca ne kadar süre ile kullanmalıyım?

Kadir B*

Aşırı kiloluyum. Zayıflamak amacı ile bu ürünü kullanmak istiyorum. Fakat yararı olur mu bilmiyorum. Daha evvel pek çok arkadaşımın tavsiyesi üzerine farklı ürünler kullandım. Kilo vermemekle birlikte farklı sağlık sorunlarım da oldu. Ancak bu cevizi tüketerek bir arkadaşımın kilo verdiğine şahit oldum. Piyasada orijinal ceviz bulmak da zor oluyor. Hangi markayı almalıyım?

Aslı H*

Merhaba. Ben çölyak hastasıyım. Acaba amazon cevizinin içeriğinde gluten bulunuyor mu? Ona göre kullanacağım. Acil cevap verirseniz sevinirim.

Nurgül Y*

Benim sindirim problemim var. Sürekli olarak kabızlık sorunu yaşıyorum. Kilo verdirme etkisi olduğunu duymuştum. Fakat sindirim sistemini düzenlediğine dair yazılar da okudum. Ne derece doğru acaba?

Akif P*

Ürün sadece zayıflamak için mi kullanılıyor? Ayrıca yan etkileri hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Hakan U*

Bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum. Günde 3-4 adet olarak tüketiyor. Aşırı derecede tokluk hissi veriyor. Fazla kilolarımdan bu ürün sayesinde kurtuldum. Ayrıca tamamen doğal bir ürün olduğundan dolayı çok şükür yan etkisini de görmedim. Herkese tavsiye ediyorum.

Cansu D*

Gerçekten kilo verdirdiği doğru mu? Zayıflama çayı almak istemiştim. Ancak okuduğum olumsuz yorumlar çay fikrinden vazgeçirdi beni. Brezilya cevizi gerçekten işe yarıyor mu? Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Cem Y*

Cevizin içeriğinde şeker bulunuyor mu? Ben uzun yıllardır şeker hastasıyım. Benim için kullanımı uygun mu? Detaylı bilgi alabilir miyim?

Melis C*

Günde bu cevizden ne kadar tüketmek gerekiyor? Acaba çok fazla tüketildiğinde zararı var mı? Kronik bir rahatsızlığım yok ancak yan etkilerini merak ediyorum.

Amazon Cevizi Nasıl Kullanılır?

Amazon cevizi vücudunuzun gerek duyduğu selenyum miktarının karşılanmasına yardımcı olmaktadır. Bu sebeple çok fazla tüketilmesi yan etkileri de beraberinde getirebilir. Günde 3 ile 4 adetten fazla ceviz tüketmek bazı yan etkiler ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu sebeple metabolizmanıza göre gün gün artırarak kullanabilirsiniz.

İlk gün 1 adet ceviz ile başlayabilir ve zamanla artırım yoluna giderek 4 cevize kadar çıkabilirsiniz. Fazla selenyum tüketimi zararlı olabileceğinden dolayı olası bir sağlık problemi ile karşılaşmanız halinde doktora gitmeniz gerektiğini unutmayın.

Amazon Cevizi Yan Etkileri Var mı?

Öncelikle amazon cevizinin tamamen doğal bir ürün olduğunu söyleyerek söze başlamak istiyorum. Ancak bu anlatım doğal olan ürünlerin yat etkilerinin olmadığı anlamına gelmesin. Çok fazla tüketildiğinde amazon cevizi de bazı sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Bu yan etkiler ile karşılaşmadan evvel doktora danışmalısınız. Hamile ve emziren kadınlar ile kronik kalp, şeker, tansiyon gibi rahatsızlıkları bulunan hastaların amazon cevizini sadece doktor onayı ile kullanmaları gerekiyor.

Çok fazla tüketildiğinde sindirim problemleri görülebilir. Ayrıca ağız kokusu, dişlerde sararma gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Mide bulantısı, saçlarda dökülme, ishal gibi yan etiklerin de olabileceğini söylemek mümkündür. Ancak bu etkiler aşırı tüketim halinde ortaya çıkmaktadır.

Amazon Cevizi Fiyatları

Amazon cevizi piyasada pek çok firma tarafından satışa sunulmuştur. Fiyatların da çok değişken olduğu görülmektedir. Bu sebeple orijinal ürünlerin ayırt edilmesi de zor olmaktadır. Piyasa araştırması yaparken ve ürünü satın alırken tek belirleyici etkenin fiyat olmadığını söylemekte yarar var.

Orijinal Amazon Cevizi Nasıl Anlaşılır?

Piyasada amazon cevizi satışı yapan çok fazla marka bulunmaktadır. Amazon cevizi, ülkemizdeki cevizin iki katından fazla selenyum maddesi içerdiğinden dolayı pek çok yararı vardır. Ancak bu yararlarından istifade etmek için doğru marka ve orijinal ürün ile tanışmak gerekir. Sitemiz üzerinden %100 orijinal ürün sipariş edebilirsiniz.

Amazon Cevizi Zararı Var mı?

Amazon cevizi tamamen doğal bir lif deposudur. Yukarıda da söz ettiğimiz gibi pek çok yararı bulunmaktadır. Ancak 1 tanesi dahi günlük selenyum ihtiyacınızın büyük bir kısmını karşılamak için yeterli olacaktır. Bu sebeple yüksek miktarlarda tüketici ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getirebilir. Ağır bir rahatsızlığınız varsa, gebe ya da emziren bir anne iseniz lütfen doktorunuza danışmadan herhangi bir ürün kullanmayınız.

Siz de hemen sipariş vererek tamamen orijinal amazon cevizi sahibi olabilir ve bu şifa kaynağı üründen yararlanabilirsiniz.